خبر

راهنمای خرید برنج از کارخانه

خرید برنج از کارخانه

تمام مراحل خرید برنج از کارخانه

اولویت همه ما برای خرید برنج ، خرید برنج ایرانی است. با توجه به عطر و طعم فوق العاده ای که برنج های ایرانی دارند همیشه جایشان در سبد خانوارهای ایرانی محفوظ می باشد. فاکتور های مختلفی برای خرید برنج وجود دارد. درواقع خرید مهم ترین غذای هر ایرانی به طبع و ذائقه مشتری برمی گردد. از این رو انواع برنج ایرانی مانند برنج طارم، برنج هاشمی، برنج فجر، برنج قهوه ای و … همواره مشتریان خود را دارند. ما در این مقاله شما را در خرید برنج از کارخانه راهنمایی می کنیم.

بهترین زمان خرید برنج

قیمت برنج در زمان‌های گوناگون متفاوت است؛ شاید چنین سوالاتی برایتان پیش آمده باشد که بهترین زمان خرید برنج چه موقع است؟ چه وقت می‌توان برنجی ارزان‌تر خرید؟ چرا قیمت برنج کاهش می یابد؟ قیمت برنج کهنه چه موقع ارزان‌تر است؟ البته ما به اکثر این سوالات تا پایان مقاله پاسه خواهیم داد ، اما همچنان بهترین راه مراجعه حضوری به تک سنتر ، بازار برنج ایران می باشد تا متخصصان ما پاسخگوی پرسش های شما باشند.
زمان یکی از پارامترهایی است که در خرید برنج با قیمتی مناسب و ارزان‌تر تاثیر مستقیم دارد؛ پس اگر به دنبال برنجی با قیمتی مناسب می باشید، باید آن را در بهترین زمان ممکن خریداری نمایید.
برنج معمولاً در دو نوع متفاوت کشت اول و دوم برنج به فروش می رسد. کشت اول برنج در شهریور و کشت دوم آن در آبان است. این دو ماه ، بهترین زمان برای خرید برنج ایرانی محسوب می‌شود. حجم تولید برنج در ماه های شهریور و آبان بسیار زیاد است؛ بنابراین همزمان با تولید، شاهد افزایش عرضه برنج به بازار نیز هستیم. همین موضوع دلیل مهمی برای کاهش قیمت خرید برنج ایرانی تا حد امکان است. با توجه به زمان مناسب خرید برنج، شما می‌توانید به صورت مستقیم و بدون هیچ واسطه‌ای سفارش خرید برنج از کارخانه داشته باشید، تا با قیمتی ارزان‌تر از بازار با هر تناژی آن را خریداری نمایید.
یکی از بدترین زمان‌های خرید برنج ، فصل بهار است. در این فصل هوا به گونه‌ای است که نگهداری از برنج دشوار است و امکان شپشک زدن آن زیاد است. قیمت‌ها در بازار بسیار بالا در بازار ، از دیگر معایب خرید برنج در فصل بهار است ؛ بنابراین حدالامکان در این فصل خرید خود را انجام ندهید.
یکی دیگر از دلایلی که قیمت برنج در فصل بهار افزایش پیدا می کند این است که فصل درآمدزایی کشاورزان برنج و تولیدکنندگان تمام می شود ؛ این موضوع باعث می‌شود تا آن‌ها قیمت برنج را گران‌تر کنند؛ و یا اینکه محصول را برای فروش به دست دلالان بسپارند.

خرید برنج از کارخانه

زمان تولید برنج ایرانی

بسیاری از برنج‌های ایرانی ، به صورت فصلی کشت می شوند ؛ بنابراین دسترسی به این محصولات هنگام برداشت، راحت‌ و مقرون به صرفه‌تر است. برنج ایرانی در دو دوره‌ی کشت اول و دوم وجود دارد، که به ترتیب در دو فصل متفاوت سال یعنی تابستان و پاییز برداشت می‌شوند و بهترین زمان برای خرید برنج از کارخانه هستند.
جمله دلایل اصلی کاهش قیمت برنج در شمال در این دو فصل ، شرایط نگهداری آسان و فراوانی برنج در این دو فصل از سال است. البته این نکته را در نظر داشته باشید که برنج تازه به هنگام برداشت قابل پخت نیست و باید بعد از خرید، آن را در محیطی مناسب به مدت حداقل 2 ماه نگهداری نمایید.

بهترین زمان خرید برنج کهنه

هنگامی که کشاورزان برداشت برنج را آغاز می‌کنند، به علت زمان تولید در بازار، قیمت‌ها روند نزولی پیدا می‌کنند. اگر مصرف‌کننده باتجربه برنج ایرانی باشید، می‌دانید که برنج کهنه پخت و طعم فوق‌العاده لذیذی دارد.
بهترین زمان برای خرید برنج کهنه دقیقاً یک ماه قبل از برداشت برنج تازه است؛ زیرا تولیدکنندگان و کشاورزان دارند محصول جدید را برداشت می کنند و بدین خاطر قیمت برنج کهنه پایین می آید. باتوجه به تاریخ مصرف برنج جدید و کهنه مشتریان زیرک در زمان برداشت برنج، اقدام به خرید برنج کهنه نمی‌کنند؛ زیرا ممکن است برنج فاسد باشد. بنابرین خرید برنج در فصل زمستان، بهترین زمان خرید برنج کهنه است.

زمان خرید برنج عمده از کارخانه

اگر به دنبال خرید برنج عمده از کارخانع با قیمت ارزان و مناسب هستید، باید هنگام برداشت برنج، خرید عمده خود را انجام دهید. زیرا همانطور که گفته شد، به دلیل فراوانی این محصول هنگام برداشت، قیمت‌ها شروع به پایین آمدن می کنند و شما می‌توانید برنج با تناژ بالا را ارزان‌تر تهیه نمایید.

برای کسب اطلاعات کامل و راهنمایی های لازم برای خرید برنج از کارخانه به صورت عمده و غیر عمده به ما در مجتمع تک سنتر و سایت فروشگاه اینترنتی تک سنتر ، بازار برنج ایران مراجعه کنید. ما دقیقا می دانیم که نگرانی های شما چیستند و می دانیم که شما به چه نیاز دارید. پس تجربه خرید آسان و مطمئن بهترین برنج های روز و بازار را با ما به اشتراک بگذارید.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.