آموزش

راهنمای کامل عمده فروشی برنج در تهران

فروش برنج

مراحل عمده فروشی برنج در تهران

همانطور که می‌دانید عمده فروشی برنج می تواند شغل بسیار پر درآمدی باشد.چرا؟ چون یکی از مهم ترین عناصر زندگی ما ایرانیان است. تقریبا هیچ غذای  ایرانی ای پیدا نمی کنید که ردی از برنج در آن نباشد.پس بدیهی است که این شغل یعنی عمده فروشی برنج از جایگاه بسیار والایی برخوردار باشد. برنج ، (Oryza sativa) ، دانه غلات نشاسته ای خوراکی و گیاه علف (خانواده Poaceae) که توسط آن تولید می شود. تقریباً نیمی از جمعیت جهان ، از جمله تقریباً تمام شرق و جنوب شرق آسیا ، به طور کامل به برنج به عنوان غذای اصلی وابسته هستند. 95 درصد محصول برنج جهان توسط انسان مصرف می شود. برنج با جوشیدن پخته می شود ، یا می توان آن را به صورت آرد درآورد. این غذا به تنهایی و در انواع زیادی از سوپ ها ، غذاهای جانبی و غذاهای اصلی در غذاهای آسیایی ، خاورمیانه و بسیاری از غذاهای دیگر خورده می شود. سایر محصولاتی که در آنها از برنج استفاده می شود غلات صبحانه ، رشته فرنگی و نوشیدنی های الکلی مانند ژاپنی است.

بسیاری از فرهنگها شواهدی از کشت اولیه برنج دارند ، از جمله چین ، هند و تمدنهای جنوب شرقی آسیا. با این حال ، اولین شواهد باستان شناسی از مرکز و شرق چین آمده و به 7000-5000 قبل از میلاد بر می گردد. بیش از 90 درصد برنج جهان در آسیا ، عمدتا در چین ، هند ، اندونزی و بنگلادش ، و مقادیر کمتری در ژاپن ، پاکستان و کشورهای مختلف جنوب شرقی آسیا کشت می شود. برنج همچنین در بخشهایی از اروپا ، در آمریکای شمالی و جنوبی و در استرالیا کشت می شود.

ابتدا بگذارید توصیفی فیزیکی از برنج ارائه بدهیم.

توصیف فیزیکی برنج

گیاه برنج کشت شده علفی یکساله است و ارتفاع آن تا حدود 1.2 متر (4 فوت) می رسد. برگها بلند و مسطح هستند و روی ساقه های توخالی قرار می گیرند. سیستم ریشه فیبری اغلب گسترده و پهناور است. خوشه یا گل آذین (خوشه گل) از سنبلچه هایی تشکیل شده است که دارای گل هایی هستند که میوه یا دانه تولید می کنند. انواع مختلف از نظر طول ، شکل و وزن خوشه و بهره وری کلی گیاه معین بسیار متفاوت است. در دهه 1960 ، به اصطلاح انقلاب سبز ، یک تلاش علمی بین المللی برای کاهش خطر گرسنگی در جهان ، باعث بهبود انواع مختلف محصولات غذایی از جمله برنج معجزه آسا شد. این گونه برای مقاومت در برابر بیماریها و افزایش بهره وری پرورش داده می شود ، دارای یک ساقه محکم کوتاه است که ضرر ناشی از افتادگی را به حداقل می رساند. شرایط نامناسب خاک و عوامل دیگر ، موفقیت پیش بینی شده آن را مهار کرد.

فروش برنج

چگونگی عمده فروشی برنج

خب امیدواریم توانسته باشیم شما را با اهمیت برنج آشنا کرده باشیم.اما برای عمده فروشی برنج باید چه نکاتی را رعایت کرد و درنظر گرفت؟ بدیهی است که شما نیاز به یک اجاره‌ی مغازه‌ی بسیار خوب دارید تا بتوانید کار برنج فروشی خود را با قدرت پیش ببرید. اما مغازه‌ ی خوب چه ویژگی هایی دارد؟

آن چیزی که در فروشگاه برنج بسیار مهم است نظافت آن است. شما باید جایی را اجاره کنید که بسیار تمیز باشد و همچنین برنج ها را از آفات دور نگه دارد.نکته‌ی دیگری که بسیار مهم و تاثیر گذار است در عمده فروشی برنج به خصوص در تهران آن است که مغازه ی شما در جایی قرار گرفته باشد که توان جذب مشتری انبوه را داشته باشد.

و مهم تر از همه برای یک عمده فروشی برنج به خصوص در تهران آن است که مغازه ی شما  در جایی بسیار امن باشد تا امنیت اجناس شما در نظر گرفته باشد. البته شما می توانید با نصب دوربین یا دزدگیر تا حدودی این امنیت را  نکته‌ی مهم دیگر آن است که اگر شما بتوانید مغازه‌ی عمده فروشی برنج خود را در تهران در جایی بیابید که بورس برنج فروشی باشد قطعا شما می‌توانید بیش تر سود کنید.

بهترین مکان برای عمده فروشی برنج در تهران کدام است

پیشنهاد ما قطعا مجتمع تجاری تک سنتر است. مجتمع تجاری تک سنتر در جنوب تهران، شرق خيابان فدائيان اسلام، منطقه 15، واقع شده است. این مجتمع طبق برنامه ریزی های انجام شده به زودی به عنوان نخستین بازار برنج  و سایر کالاهای اساسی ایران شروع به فعالیت می نماید .

موقعيت جغرافيايي اين مجموعه به گونه ایست که با فاصله كمي تا ايستگاه هاي مترو ترمينال جنوب و شوش و از طرف ديگر بزرگراه آزادگان، دسترسي را براي مشتريان تهران و حومه آسان نموده است. علاوه بر آن خارج بودن مجموعه از کليه طرح هاي ترافيکي تهران يکي از مزيت هاي این مجتمع مي باشد.

فروش برنج

در مجتمع تجاری تک سنتر علاوه بر دسترسی راحت، امنیت بالای مغازه داران تامین شده است چرا که این مجتمع دارای نگهبان می‌باشد تا ایمنی مغازه‌های عمده فروشان عزیز تامین شده باشد. شما می‌توانید اطلاعات بیش تر را در سایت فروشگاه اینترنتی تک سنتر بیابید

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.